5 najlepszych restauracji

Z racji tego, że Kretę zjeździliśmy wzdłuż i wszerz i śmiało można nazwać nas kreteńskimi weteranami turystycznymi. Wiemy gdzie jeśc a gdzie NIE. Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą abyście, tak jak my, opuścili Kretę  ze wspaniałymi wspomnieniami a nie z biegunką.

 

1
 Georgias Traditional Taverna- Region Kournas

Otóż 1 miejsce bezprecedensowo zajmuje Georgias Traditional Taverna. Na pewno nie jest to tourist trap. Restauracja serwuje tradycyjne greckie jedzenie, świeże i smaczne jak u greckiej mamy. Do tego świetny serwis (gospodę prowadzi rodzina) zawsze w poblużu ale nienachalnie. Ceny rozsądne w granicach 20 euro za osobę, duże porcje, świetne wino.

 

2
Akrogiali Taverna- Region Chania

Numer 2 na naszej liście to trudna do odszukania, ale na pewno warta odwiedzenia Akrogiali Taverna. Znajduje się na końcu małej uliczki, zaraz przy plaży. Warto tam zajrzeć aby nacieszyć się domową kuchnią grecką. Z racji swej lokalizacji odwiedzana jest raczej przez Greków niz przez turystów ale to tylko dobrze o niej świadczy. Właścicel, który sam obsługuje gości (czujesz się jak gość, nie jak klient) wspaniale doradza przy doborze dania i wina. Tak, to zdecydowanie miejsce godne polecenia. 

3
Parasia rakadiko we wsi Vamos

Obok tego miejsca nie da się przejśc obojętnie. FANTASTYCZNY widok zrestauracji, do tego tradycyjne dania, duże porcje, domowa kuchnia i do tego wszystkiego domowa wódeczka na miodzie Rakomelo. Polecamy wyborną jagnięcinę, klopsiki z cukinii i lokalne wino. Wieczorami gospoda oferuje muzykę na żywo. Zostaliśmy powitani jak rodzina i tak też się czuliśmy przez całą kolację. 

4
Restauracja Portes- Stare Miasto Chania

Bardzo ciekwe miejsce, które dysponuje codziennie innym menu ze świeżymi daniami, których na codzień nie oferują . Restauracja ukrysta jest w gąszczu ciasnych uliczek ale warto jej poszukać ze względu na wyśmienity smak dań, świeże składniki i zioła. Polecamy ośmiorniczki z grilla, jagnięcinę w każdej postaci, pure z bakłażana. Szalenie miła obsługa skradła nasze serca, bardzo chętnie wrócimy tam ponownie. 

5
TA Neoria w Chania

Jeżeli tak jak my jesteście fanami owoców morza koniecznie musicie odwiedzić Ta Neoria. Wśród lokalnej społeczności jest to chybanajbardziej znana tawerna rybna, a Grecy jednak znają się na jedzeniu. Atmoferę podgrzewa portowa lokalizacja gospody, co również nam się bardzo podobało. Wszystkie rybki i owoce morza są świeże, to się na prawdę czuje. Grillowana ośmiorniczka, krucha jak nigdie, do tego kalmary i tsipury. Niebo w gębie. 

Podziel sięShare on FacebookPin on PinterestShare on Google+Email this to someone